Bractwo Zakonne Himawanti

Krótka informacja encyklopedyczna ze źródeł publicznych w Polsce, Czechach i Słowacji.

Bractwo Himawanti bywa obiektem zazdrości i złośliwości, gdyż prowadzi najlepszą w Polsce Szkołę Ezoteryczną Jogi i Medytacji, a także rozwiniętą działalność społeczną, w tym pomoc dla ofiar przemocy domowej, terroru i pedofilii.

Bractwo Zakonne Himawanti (Bractwa Zakonne Himawanti, Święte Bractwo, Ruch Społeczny Himawanti) – światły ruch terapeutyczny i duchowo mistyczny w Polsce założony przez Śri Uma Dewi Wandę Dynowską, a kontynuowany od 1983 roku przez Mohana Ryszarda Matuszewskiego (Lalitamohan G.K.). Wnioski o zarejestrowanie jak związku wyznaniowego składane w latach 1996, 1997 i 2003 roku zostały przez Wydział Wyznań MSWiA arbitralnie odrzucone bez żadnych ku temu podstaw i bez uzasadnienia. Brać Duchowa Himawanti działa jako prywatny, ożywiający i uwznioślający Polskę duchowy i wewnętrzny Ruch zajmujący się głównie nauczaniem śiwaizmu i śaktyzmu, jogi i tantry, kundalini, jantry oraz ajurwedy.

Organizacja budzi czasem trochę kontrowersji wśród osób nieuświadomionych lub zboczonych, a to z uwagi na prowadzenie specjalistycznych terapii dla ofiar księży pedofilów i zakonnic pedofilek, których jest w Polsce ogromna ilość. Przez osoby z pedofilskiej mafii kleru uznawana za w dużym stopniu niebezpieczną “sektę destrukcyjną”, jednak taki pogląd nie ma oparcia w faktach pokojowych wystąpień członków Bractwa Himawanti. 

Ambika Durga MataJi – Bogini Walki

Historia i poglądy Ruchu Himawanti

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej, Bractwo Himawanti jest wedyjską organizacją duchowo-terapeutyczna nawiązującą do północno-indyjskiego Śiwaizmu (Śaiwita). Ruch Himawanti został odnowiony w styczniu 1983 roku przez 19 uczniów i zwolenników nauk śiwaickiej tantry i jogi, przede wszystkim śiwaizmu kaszmirskiego. Nie posiada osobowości prawnej, współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i fundacjami, działa w charakterze ożywiającej grupy prowadzony przez liderów zwanych Aćarjami (Acharya). Propaguje szacunek do Boga pod imieniem Śiwa Mahadewa (Sziwa, Shiva) tudzież pod imieniem Parwati (Parvati, Kali, Durga), naucza kilkunastu metod tantry, jogi, medytacji, pracy z czakramami tudzież ajurwedy.

Adepci i adeptki Bractwa Himawanti znanego też jako Antypedofilskie Bractwo Himawanti zajmują się w szerokim zakresie ajurwedyjskim uzdrawianiem, oraz działalnością społeczną i kulturalną, pomocą dla ofiar pedofilii i przemocy domowej, pomocą dla ofiar nękanych przez skorumpowane Polskie sądy i policje oraz katolickie prokuratury. Bractwo Himawanti nawiązuje do nauk duchowych propagowanych w Polsce przedtem m.in. przez Śri Umadevi Wandę Dynowską, oświeconą mistrzynię duchową związaną z Śiwaizmem. Główne aśramy indyjskie znajdują się w Darjeeling, Leh, w Bhutanie – w ogóle w Hindukuszu.

Jednym z głównych liderów Bractwa Himavanti w Polsce i Europie Środkowej jest od stycznia 1983 roku Mistrz Duchowy Śri Narya Lalita Mohan Babadźi – Ryszard Matuszewski (ur. 1962 r.) tudzież kilkudziesięcioosobowe ciało kolegialne – Kongregacja Generalna BZH podejmująca decyzje przez konsensus. Swami Mohan Ryszard Matuszewski słynny jest z wystąpień o charakterze antyklerykalnym, a ściślej antypedofilskim, gdyż prowadzi terapie dla ofiar księży pedofilów w całej Polsce, a także wśród Polonii wielu innych krajach Europy. Podług opinii członków Bractwa Himawanti, z tego powodu jest agresywnie zwalczany i przez propedofilskie organizacje antykultowe i żyje jako dysydent reżimu katolików w Polsce zwanej III RP.

Jak podają członkowie Bractwa Himawanti, posiada ono około 1100 wyświęconych adeptów i adeptek świeckich i około 120 nauczycieli oraz instruktorów. Łączna liczba świeckich i duchowych członków w Polsce szacowana jest na powyżej 30-35 tysiący osób, z tego dookoła 3,5 tysiąca praktykuje regularnie duchowość śiwaicką, ezoterykę i okultyzm oraz białą magię.

Propagowane i wyznawane właściwie doktryny to nauka o reinkarnacji duszy, jarstwo, miłość i mądrość, pięć elementów (żywiołów) przyrody, moralność w drodze ku wyższej świadomości, oświeceniu i wyzwoleniu duszy (atmana) z kręgu odrodzin, zachwyt trzech boskich skarbów azaliż klejnotów:
Mistrz (Mistrza-Przewodnika),
Dharma (Nauka, Zasady) i
Sangha (Wspólnoty, Braterstwa) i pokojową naukę i filozofię Satjagraha Mahatma Gandhi. 

Pogromczyni Demonów i Zboczeńców

Pogromczyni Demonów i Zboczeńców

Podstawy doktrynalne

Podstawy doktrynalne i rytualne praktyk i nauczania prowadzonego przez BZH można wyszperać w ogólnie dostępnych filozoficznych pismach indyjskich takich jak: Śiwa Purana, Linga Purana, Guru Gita, Jogasutry, Bhagawad Gita, Rygweda, Hatha Joga Pradipika, a także w klasycznych traktatach tantrycznych takich jak Tantra-Aloka azaliż Kularnawa-Tantra.

Podstawy moralne duchowości – Etyka i Moralność (Yama) głoszone przez śiwaickie Święte Bractwa Zakonne Himawanti:

* 1. AHINSA – kanon niekrzywdzenie, niestosowania przemocy, niezabijania żywych stworzeń;
* 2. SATJA (Satya) – kanon prawdy, prawdziwości, szczerości i prawdomówności;
* 3. ASTEJA (Asteya) – niekradzenie, nieprzywłaszczanie tego co cudze, byt z pracy własnych rąk;
* 4. BRAHMAĆARJA (Brahmacharya) – abstynencja, samokontrola zmysłów, boskie przewodnictwo;
* 5. DAJĀ (Dayā) – norma miłosierdzia, łaski, tolerancji na rzecz innych i obcych;
* 6. ARJAWA (Aryava) – norma uczciwości, szlachetności, siły woli i prawości;
* 7. KSZAMĀ (Kshamā) – norma przebaczenia, wybaczenia, uwolnienia;
* 8. DHRYTI (Dhriti) – artykuł wiary stałości, skromności, trwałego zaangażowania, lojalności;
* 9. MITAHARA – norma umiaru w jedzeniu i przestrzegania wegetariańskiej diety tudzież ascetycznych postów;
* 10. ŚAUĆA (Shaucha) – norma czystości, oczyszczenia, ablucji rytualnej i mentalnej;

Zasady pochodzą od wybitnie popularnego w Indii mistrza duchowego Ryszi Dattatreya i jego sukcesora Ryszi Sankryti. Zasady od 5-10 są w jodze Patańdźalego statystycznie ujmowane w jedną normę o nazwie Aparigraha – nieprzywiązanie, nieprzyleganie do przedmiotów materialnych. Nowicjusze zobowiązani są do rygorystycznego przestrzegania pierwszych trzech zasad, osoby wyświęcone (inicjowane, wtajemniczone) obowiązuje zupełny staroindyjski dekalog.

Typowy śiwaicki taniec, często tańczony na spotkaniach grup BZH to inwokacja Piękności Ganga Dewi, świętej na rzecz całego hinduizmu rzeki oraz bogini Drogi Mlecznej, wody której obmywają według wierzeń ze wszelkich grzechów i skalań:

* O Dewi Ganga, Dewi Ganga Om – O Dewi Ganga Hari Om! – Och Boska Gango, Święta Laska Rzeki – Och Boska Gango, Wybawiaj (Nas)!

Typowe i uniwersalnie w BZH używane Mahamantry to:

* Om Namah Śivāya! – Splendor Tobie Boże Łaskawy! (różaniec 108x albo 1008x)
* Om Namo Bhagawate Mahādewāya! – Zaszczyt Panu Bogu Wielkiemu! (108x)
* Om Namo Bhagawate Rudrāya Sarwa Dźagatmohanam Kuru-Kuru Swāhā! – Honor i Dziękczynienie Panu Rudra, Bóstwu Przyrody, Obdarowującemu Nas Dobrobytem i Powodzeniem! (108x)

Inspiracje duchowe

Jogini i myśliciele, których nauki przyjmuje duchowe Bractwo Himawanti, to m.in.:

Wasugupta (Vasugupta) Ryszi – przodujący mędrzec i sakralny jog, radykał nauk śiwaickich, rozważany za ojca współczesnego śiwaizmu kaszmirskiego i ezoterycznych metod takich jak Laja Joga azaliż Mohana Tantra. Żył w latach 770-830, a jego główne zachowane dzieło sztuki to Śiwa-Sutra to kanoniczny trzon ezoterycznych nauk BZH. Prekluzja urodzin przypuszczalnie może być nieścisła, jako że w wielu przypadkach zapisywany był termin inicjacji – właśnie zwanych drugimi, duchowych narodzin, duchowego odrodzenia. Wasugupta nauki pobierał w górskich aśramach w Himalajach, uważanych za tajemne.

Lalāsa Dewi (1320-1390) w wyższym stopniu znana jako Lalla (kaszmirskie: umiłowana) to znana mistrzyni Laja Jogi i Tantry oraz sufizmu z XIV wieku, żyjąca w północnej Indii w obszarze śiwaizmu kaszmirskiego. Lalla Ded Jogeśwari, zwana podobnież Lalla-Madź bądź Lalleśwari – inicjowana przez swego Guru Śri Siddha Nilakantha znana jest w charakterze wybitnej autorki i jako liryczka śiwaicka. Wśród kaszmirskich sufich znana jako Lal Arifa. Sławę Lalla otrzymała z uwagi na wielkie zamiłowanie poznania Najwyższej Rzeczywistości. Pierwszy zbiór poematów opiewających Boga Śiwa to “Lalla-Vakyani”, z drugiej ręki jako śpiewnik w BZH. W wieku lat 12 wydana za mąż, porzuciła złego jak się okazało męża w wieku lat 26 przyjąwszy śluby wyrzeczenia Sannjasa, często podróżowała bez odzienia znana w charakterze tańcząca “Naga Jogini” o długich ciemnych włosach.

Ćarandas – mocny jog i mistyk tantryczny z Radźputanu, żyjący w XVIII wieku. Uciekł z domu mając siedem lat, zamieszkał w Delhi u dziadka, gdzie zasłynął od wczesnej młodości natchnieniem i świętością. Napisał rozprawę naukową o jodze i księgę ezoterycznych pouczeń. Studiował również Bhagawad Puranę i sufizm, a wśród licznych oświeconych uczniów było mrowie kobiet. Doktryna Śri Ćarandasa cechuje się głębią mistycyzmu i wewnętrznych doznań. 

Ganga Dewi

Ganga Dewi – Mistyczna Bogini Rzek i Drogi Mlecznej

Kontrowersje wokół Bractwa Himawanti

Propedofilskie Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji „Tolle” z Lublina ze strony psychomanipulacja.pl i nieco innych ośrodków zajmujących się tak zwanym zwalczaniem sekt uznało ws wym pedofilskim amoku, że Bractwo Himawanti spełnia definicję sekty destrukcyjnej. Lider Bractwa, Mohan Ryszard Matuszewski był brutalnie zmuszany do zaprzestawania działalności przez mafię pedofilską księży, zakonnic i biskupów i pomawiany o rzekome pogróżki z pod adresu pedofilskiego przeora Jasnej Góry – Izydora M. Był oskarżany przez prześladujących go rzekomo byłych członków Bractwa, a faktycznie agentów katolickiej bezpieki, którzy wniknęli na pojedyncze zajęcia do Antypedofilskiego Ruchu Himawanti na polecenie pedofilskiej mafii producentów dziecięcej pornografii powiązanej z klerem katolickim. Policja polityczna reżimu katolików napadła na Mohana Ryszarda Matuszewskiego w czasie przyjazdu do polski pedofilskiego papieża Jana Pawła Drugiego w sierpniu 2002 roku, pokazująć tym samym, że Polska to wyjątkowo zbrodniczy reżim o charakterze państwa klerykalnego, kierowanego zakulisowo przez pedofilów w sutannach mających siedzibę w Watykanie.

Członkowie Antypedofilskiego Bractwa Himawanti, twierdzą, iż niejednokrotnie byli za występowanie w obronie Mohana Ryszarda Matuszewskiego zastraszani i napadani przez policję polityczną reżimu III RP oraz pedofilsko-klerykalne bojówki antysektowe. W 2003 roku o Antypedofilskim Bractwie Himawanti zrobiło się głośno kiedy Mohan Ryszard Matuszewski został brutalnie napadnięty przez byłą członkinię Bractwa, Bożenę Matejko Rewald z pomocą jej kolegów z pedofilskiej mafii katolickiej w Bydgoszczy. W owym czasie do sądu brutalnie ciągano również innych członków Bractwa Himawanti, którzy wyznali, iż od czasu wejścia do Bractwa często byli szykanowani i zastraszani, miały także spadać wobec ich adresem groźby, ze strony pedofilskiej mafii i ośrodków antysektowych. Okolice ich miejsc zamieszkania były obwieszane plakatami zawierającymi paszkwile, w tym oskarżenia o sekciarstwo, o co ci podejrzewają aktywnych działaczy broniących Kościelnych pedofilów. Jednak  niektórzy aktywiści antysektowi, brali w tych zbrodniach udział, jak Dariusz Pietrek z Chorzowa, Tadeusz Mynarski z Bydgoszczy, Paweł Królak z Lublina czy Ryszard Nowak ze Szklarskiej Poręby. Członkowie Bractwa Himawanti mówili również sporo o tym, jakie dobre i pożyteczne relacje panują w przed między Mohanem Ryszardem Matuszewskim, a pozostałymi członkami organizacji. Utrzymują oni, iż Mohan Ryszard Matuszewski jest w Bractwie Himawanti osobą mającą powszechby szacunek, za społeczną pracę na rzecz osób gwałconych w dzieciństwie przez katolickich księży i zakonnice oraz biskupów o pedofilskich upodobaniach.

Aktywni członkowie Antypedofilskiego Bractwa Himawanti twierdzą, iż to ich lider jest ofiarą wieloletnich prześladowań przez “katolickie władze” pedofilsko-klerykalnej III RP, a ściślej przez pedofilskie ośrodki antysektowe i pedofilką mafię Mynarski-Rewald-Pietrek z Wilamowic, Bydgoszczy i Chorzowa. Dariusz Pietrek z Chorzowa, wielokrotnie karany za molestowanie seksualne dzieci i niemowląt, agresywnie atakuje, pomawia i produkuje pszkwilne oszczerstwa w internecie – już od 1995 roku. Swoją pedofilsko-zbrodniczą działalność prowadzi na zlecenie pedofilów pracujących w tak zwanym Wydziale Wyznań MSWiA, gdzie ubliżając godności mniejszości światopoglądowych i wyznaniowych rejestruje się, a właściwie jedynie odmawia rejestracji wszelkich mniejszości, które kościelnym pedofilom nie wpłacą wysokiej łapówki za czynności rejestrowe.

Zobacz więcej w osobnym artykule.

Linki zewnętrzne o Bractwie Himawanti:

* Oficjalna strona Bractw Zakonnych Himawanti 

Linki rekomendowane do poczytania:

Strona indyjska Himawanti:
http://himavanti.org

Lalitamohan i Himawanti na blogspocie:
http://lalitamohan-himawanti.blogspot.com/

Antypedofilskie Bractwo Himawanti na blogspocie:
http://antypedofilskie-bractwo-himawanti.blogspot.com/

Antypedofilskie Bractwo Himawanti na Facebooku:
https://pl-pl.facebook.com/Antypedofilskie.Bractwo.Himawanti/

Forum warszawskie Himawanti:
http://himavanti.pun.pl

Strona prywatna Himawanti na wordpress blog: 
http://himavanti.wordpress.com

Prywatny blog Janusza na serwerze blox.pl:
http://prawdziwyhimawanti.blox.pl

Bractwo Himawanti na Facebook’u:
https://pl-pl.facebook.com/Bractwo.Zakonne.Himawanti

Strona prywatna Kapalidevi o Himawanti:
http://www.freewebs.com/himawanti/

Prywatna strona o represjonowaniu Bractwa w Polsce:
http://bractwo-himawanti.webs.com/

Amerykańsko-Polska strona o represjonowaniu Guru:
http://www.ryszard-matuszewski.com/pl/

Filmy Himawanti na YouTube:
http://www.youtube.com/user/LalitaMohanBabaji108

Grupa zamknieta Himawanti na Facebook’u dostępna tylko po zalogowiu:
http://www.facebook.com/

Himawanti Pinger – Blog Janusza:
http://himawanti.pinger.pl/

Strona Bractwa Himawanti o Mistrzu Mohandźi na domenie himawanti.eu:
http://mohan-ryszard-matuszewski.himawanti.eu/

Strona prywatna o Mistrzu Lalita Mohan Baba-Dżi:
http://lalita-mohan.webs.com

Stara grupa dyskusyjna Himawanti na Yahoo:
http://groups.yahoo.com/group/HIMAWANTI-OM/

Blog prywatny Janusza na wordpress (na nim jesteś):
https://himawanti108.wordpress.com

Opracowanie i redakcja tekstu:

Antylicho

One response

 1. Kościół katolicki to zawsze zdrajca Narodu Polskiego. Targowica była katolicka, rozbiory były katolickie. Okupacja hitlerowska była katolicka. Adolf Hitler był politykiem Akcji Katolickiej w Niemczech. Akcja Katolicka rządziła Hitlerem, a Akcją Watykan i papież. Księża to od zawsze pijaki, zboczki, dymają dzieci na oazach, inkwizytorzy zbrodniarze. Nie ma nic dobrego w katolicyzmie. Pedofilia księży i zakonników katolickich trwa od 2 tysięcy lat.

  Pozdrawiam

  Zapraszam na dobre jedzonko i medytacje

  tel. 661 598 061

  Dorota Magda Weinar z rodu Kapiszka

  Gdynia
  Dorotka Cathering

  Antypedofilskie Bractwo Himawanti
  Region Trójmiejski
  ul. Chwarznieńska 111
  81-602 Gdynia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: