Mohandźi

Mohan Ryszard Matuszewski – Polski Mistrz Duchowy

Mohan Ryszard Matuszewski (ur. 1962) lepiej znany jako Mistrz Mohandżi (ang. Mohanji) lub Mohandżi Matushevsky! Mistrz Mohan zajmuje się propagowaniem nauk hermetycznych, indyjskiej filozofii, medytacji, jogi, tantry, śiwaizmu, wedyzmu, sufizmu indyjskiego, aikido, reiki, mistyki judeo-chrześcijańskiej oraz psychotroniki. Uznawany przez indyjskich mistrzów duchowych za wtajemniczonego poprzez inicjację w kilkanaście ważniejszych systemów indyjskiej jogi oraz tantry. Główne nauki pobierał u nauczycieli śiwaizmu kaszmirskiego, tradycyjnej jogi oraz ajurwedy z północnej Indii i Kaszmiru, ale także od buddyjskich lamów (Kalu Rimpoche) oraz mistrzów zen (Soen Sa Nim) czy mistrzów aikido i aiki-jutsu z Japonii.

mistrz-jogi-lmgk-aswasanghala

Mohan Ryszard Matuszewski – Aśwasanghala

Ucząc się jeszcze w szkole podstawowej w Czarnem koło Szczecinka i Człuchowa zaczął ćwiczyć jogę, w liceum w Szczecinku – aikido, aiki-jutsu, jodo i karatedo. Pierwszymi nauczycielami aikido byli mistrzowie tej sztuki walki ze Szczecinka: Janusz Kowalski Daroszewski oraz Ryszard Leśniewicz oraz mistrz aikido ze Szczecina Marian Osiński. W Szczecinku od pierwszej klasy liceum o profilu matematyczno-fizycznym zostaje uczniem i wychowankiem właściciela obserwatorium astronomicznego, pana Adama Giedrysa, który jako pierwszy Polak astronom amator miał zaszczyt przebywać w komorze ciszy NASA służącej do treningów kosmonautów. Dzięki Adamowi Giedrysowi poznaje także pierwszego polskiego kosmonautę Mirosława Hermaszewskiego. Ryszard Matuszewski występuje także z referatami na seminariach astronomicznych.

W czasie studiów w Toruniu, nawiązał kontakty z organizacjami propagującymi wschodnią kulturę i wierzenia. Aikido uczył się m.in. od Toshikazu Ichimura, Asai, Tamura, Kobayashi Sensei, a aiki-jutsu od Y. Imoto Sensei. Inicjowany w krija jogę w linii przekazu Paramahansa Yogananda. Od 1981 do 1991 roku intensywnie propaguje rebirthing, szczególnie w zastosowaniu jako terapię dla ofiar przemocy domowej, osób wykorzystanych seksualnie poprzez kazirodztwo czy pedofilię. Zajmuje się także promowaniem medytacji trójkątów, medytacji transmisyjnej oraz kursu cudów. W połowie lat 80-tych XX wieku znacząco wypromował w Polsce rebirthing, medytacje transmisyjne, kursy czakramów, trójkąty, sufizm, aikido i aiki-jutsu. Od października 1981 roku rozpoczyna otwartą działalność uzdrowicielską z pomocą rozmaitych wyuczonych wcześniej metod, jak akupresura, masaż stóp, masaż kręgosłupa, kręgarstwo, rebirthing, afirmacje, zielarstwo, bioterapia, usui reiki, mahikari, tai-rei-do, kiatsu, ajurweda…

Już w szkole podstawowej spotyka się z wykorzystywaniem seksualnym kolegów i koleżanek przez zboczonych duchownych chrześcijańskich. Postanawia zająć się pomaganiem ofiarom zboczeńców seksualnych, ofiarnie pomaga kolegom szkolnym molestowanym w rodzinie lub na plebanii katolickiej. Od 1980 roku prowadzi profesjonalne terapie duchowe dla osób zgwałconych, wykorzystanych seksualnie, molestowanych w dzieciństwie, szczególnie przez katolickich księży i zakonników, najpierw w Szczecinku, potem w Toruniu. W latach 1990-1995 staje się pierwszym w Polsce terapeutą jawnie walczącym o prawa ofiar gwałconych przez księży, pastorów lub zakonników. Staje się znany jako terapeuta ofiar księży i duchowieństwa! W Polsce od 1981 roku zajmuje się profesjonalną terapią dla ofiar molestowanych seksualnie i gwałconych w dzieciństwie przez księży pedofilów i zakonnice pedofilki. Naucza także rozmaitych metod jogi, w tym hatha jogi i laja jogi oraz kundalini jogi. Wiedza wschodu bardzo pomaga w prowadzeniu terapii dla pokrzywdzonych przez seksualnych dewiantów w sutannach. 

lalitamohan-babaji

Mistrz Mohandźi prowadzi lekcje medytacji jogi, magii i tantry

Mohan Ryszard Matuszewski otrzymał wtajemniczenie w okultną Magię Fioletowego Płomienia Saint Germaina, poznał gruntownie nauki Mistrzów takich jakich Umadevi Wanda Dynowska, Helena Roerich, Alicja Bailey, Kulapati Ekkirala Krishnamacharya, Mahavatar Babaji oraz z linii nauczania Shirdi Sai Baba. Od 1984 roku naucza Jogi Oddechowej i Sztuki Afirmowania. Mistrz Lalita Mohan jest znawcą oryginalnego Usui Reiki oraz Huny, nie tylko tajemnic Mantry, Jantry i Mudry jak na Mistrza 22 poziomów Mohana Tantry przystało! Mistrz Lalita Mohan G.K. posiada wyższe inicjacyjne wtajemniczenia m.in. w Ananda Marga Tantra Jogę, w Krija Jogę, Zakon Wschodu, Zakon Inayati, Usui Reiki, Mahikari, Mohana Tantrę, Laja Jogę, Śiwa i Śakti Jogę, święcenia kapłańskie w Linii Przekazu Himawanti i Śri Vidyam!

W roku 1982 zetknął się z nauczycielami sufizmu oraz subudh. W 1985 roku zostaje mistrzem duchowym indyjskich i perskich (irańskich) linii nauczania sufizmu oraz subudh.

W 1988 ściągnął do Polski Atuma O’Kane, Qahirę Qalbi oraz Ardwizurę Zitę Wagner – nauczycieli Zachodniego Zakonu Sufi. Od 1988 roku kieruje Zachodnim Zakonem Sufi, najpierw od września 1988 roku jako Przedstawiciel Krajowy (Administrator), potem jako Przewodnik Duchowy i Mistrz Nauczyciel (Murszid). Zaprasza wielu mistrzów Zachodniego Zakonu Sufi, w tym ówczesnego Mistrza ZZS – Pir Vilayat Inayat Khan z Francji, Munira Voss z Niemiec oraz Tereskę Buko z USA…

W 1991 roku zostaje przyjęty do Confraternity Sufi Order przez Pir Vilayat Inayat Khan stając się członkiem ścisłego kierownictwa międzynarodowego Zachodniego Zakonu Sufi. W 1993 roku kierowanie administracyjne polską organizacją ZZS powierza swoim uczniom i wychowankom.

W latach 1981-1985 uczęszczał w Toruniu na zajęcia buddyjskiej grupy Kuan Um oraz Wadżrajany. Uczył się m.in. od Soen Sa Nima oraz Kalu Rimpoche.

W 1982 roku przyjmuje także inicjację duchową w tantrę bengalską od mistrza Shree Shree Anandamurti oraz Shivananda Dada. Szybko staje się kandydatem na nauczyciela tantra jogi w linii Shree Shree Anandamurti.

W 1983 roku w styczniu podjął inicjacje i święcenia w indyjskim ruchu tantry i jogi znanym w Polsce pod nazwą „Bractwo Zakonne Himawanti” lub „Bractwo Himawanti”. Został wyświęcony jako mistrz duchowy jogi i tantry śiwaickiej w 1986 roku przez Swami Anandashiv.

Od 1991 roku coraz intensywniej zajmuje się propagowaniem Indyjskiej Medycyny Tradycyjnej Ajurwedy, północno-indyjskich sztuk walki kalaripayat, jogi i tantry przekazywanej przez mistrzów duchowych mieszkających w himalajskich pustelniach. Prowadzi także z pomocą orientalnych metod terapie duchowe dla ofiar księży pedofilów, zakonników pedofilów i zakonnic pedofilek, które to programy terapeutyczne przyciągają setki osób z całej Polski. Staje się obiektem obrzydliwych oszczerstw i ataków ze strony prawicowych oszołomów religijnych, którzy nie mogą ścierpieć mówienia głośno i pisania o kościelnej pedofilii kleru i duchowieństwa. Wiele ofiar kleru zachęconych przez Lalita Mohana zaczyna głośno mówić o pedofilii w Kościele.

Od sierpnia 1996 roku kilka razy napadany oraz często znieważany publicznie przez kryminalne gangi rozmaitych seksualnych zboczeńców z pedofilskich mafii, w tym pedofilów klerykalnych z ośrodków antysektowych występujących jawnie w obronie księży pedofilów. Wiele razy zeznawał w procesach sądowych przeciwko pedofilskim gangsterom, stręczycielom dzieci i kobiet, w tym w Czestochowie, Warszawie, Bydgoszczy i Gliwicach.

Do większych napadów ze strony czarnej pedofilskiej mafii na Mohana Ryszarda Matuszewskiego dochodziło w Częstochowie w 1996 roku w sierpniu, w czerwcu 1999 roku, także w Częstochowie – gdzie Mohan Ryszard Matuszewski prowadzi liczne terapie dla ofiar księży i zakonników pedofilów. Także w 2002 roku w sierpniu – atak przez tzw. pedofilską mafię z Dworca Centralnego w Warszawie (gang Mynarskiego i Gierczyńskich). W 2003 roku – atak pedofilskiej mafii z Bydgoszczy, a także kilka późniejszych incydentów, włącznie z próbą zabójstwa w 2005 roku przez działaczy ośrodka antysektowego z Katowic i Chorzowa (gangster „Piedar” i inni)!

Od 2006 roku publicznie znieważany przez członków pedofilskiej mafii w popierającej pedofilię polskiej Wikipedii, która zezwala jedynie na zamieszczanie anonimowych kłamstw, oszczerstw i pedofilskich enuncjacji mafii – stając się internetowym brukowcem. 

lalitamohan-uzdrawia-ludzi

LalitaMohan-Dźi uzdrawia ludzkość

Prawdziwy Himawanti – jak nazywają Mohana Ryszarda Matuszewskiego znajomi i przyjaciele nie ugiął się pod ciężarem oszczerczych ataków medialnych członków pedofilskich mafii, w tym dziennikarzy pedofilskich brukowców na niego osobiście oraz na Bractwo Himawanti pod auspicjami którego ponad 120 osób prowadzi w Polsce terapie dla ofiar pedofilów, przemocy domowej, pijaństwa, terroru państwa policyjnego oraz osób z podobnie ciężkimi przejściami. Jak mawia Mohan Ryszard Matuszewski: – duchowość musi być praktyczna i służyć dla dobra innych ludzi. Tylko wtedy ma sens jakiś rozwój duchowy. Ludzie o niskiej inteligencji duchowej czy barbarzyńskiej mentalności nikomu nie raczą pomagać. Om Namah Śivayah!

Bardzo wiele osobistości uczyło się od Mohana Ryszarda Matuszewskiego, który prowadzi nie tylko terapie dla ofiar pedofilów i osób represjonowanych przemocą domową. Joga, medytacja, tantra to także dziedziny nauczane przez Lalita Mohana G.K. Mistrz Mohan uczył wegetariańskiego gotowania większość liderów dzisiejszego ruchu wegetariańskiego w Polsce.

Z dobrodziejstw nauk Mohana Ryszarda Matuszewskiego korzystała chociażby Maria Grodecka czy Tomasz Boros, Rafał Lichtarowicz, Dariusz Witkowski, Zbyszko Patyk, Jerzy Czerny, Marian Skalski, Tadeusz Zygadło, Cyprian Toruński, Marian Osiński, Jacek Wysocki, Jacek Wycech, Lidia Nuria Walenda znana lepiej jako Noori Zacharewicz, Złota Mirosława Tomaszewska, Ryszard Basak, Nina Waśk, Arkadiusz Lisiecki, Andrzej Pawliszcze czy wręcz cała Bydgoska Federacja Radiestezyjna jako organizacja z jej licznymi klubami w całej Polsce.

Mohan Ryszard Matuszewski uczył też całe pokolenia astrologów i terapeutów warszawskich związanych z Margot Graham, prowadził wykłady w większości klubów jogi, wegetarian, psychotronicznych czy radiestezyjnych!

Współcześnie tysiące ludzi poszukują autentycznego Mistrza Duchowego, aby móc podjąć realną duchową praktykę i poważny trening rozwoju wewnętrznego, co nie jest możliwe bez podjęcia Duchowej Ścieżki opierającej się o starożytne inicjacje i bezpośredni przekaz praktyk duchowych jogi i tantry z ust Mistrza Duchowego do uszu Uczniów w autentycznej linii sukcesji zrealizowanych mistrzów o trwającej wiele tysięcy lat uznanej tradycji duchowej. W Polsce poszukujący duchowej drogi i światła oświecenia mają tak dobrze, że mogą skierować swoje kroki na naukę i podjąć praktykę duchową u mistrza Lalitamohan Baba Dżi! Swami Baba Lalitamohan-Ji reprezentuje tradycje nauk i praktyk mistrzów mądrości z Himalajów i jest sukcesorem linii przekazu tantrycznej laja jogi.

Świadectwa Innych Mistrzów Duchowych

„Lalita Mohan jesteś Błogosławiony przez wielką Boską Matkę. Trudny czas jaki przechodzisz jest przyczyną Twego jeszcze większego duchowego wzrostu. Musisz przetrwać wszelki ucisk i represje tak jak inni wielcy Awatarowie dawali w tym przykład. Twoi uczniowie jeszcze nie dorośli do tego, aby Ciebie w należyty sposób bronić. Muszą do tego dorosnąć! Ludzkość odniesie wielki pożytek z Twoich Nauk i Medytacji. Wielka Boska Matka zawsze będzie Ciebie błogosławić i ochraniać! – Swami Premananda Maharaj – Indie, Tamil Nadu – 2004r.

„Mohan Baba to wspaniały Guru. Nie bój się o Mohana, że wielu Go teraz prześladuje i fałszywie świadczy przeciwko Niemu. Nic mu się nie stanie. Prawda zwycięży. Ja Mu będę pomagał i zawsze Mu Błogosławię. Miej Go zawsze w swym sercu, a staniesz się taka jak On. On jest zawsze z Tobą. Błogosławię waszą Pracę i Służbę i będę wspierał Mohana w każdej dziedzinie jego działalności. Także finansowej!” – Sri Vishvatmak Janglidas Gurudev – 2005r.

„Ci Guru, którzy potrafią jednocześnie podążać dwoma ścieżkami i nauczać innych w szkołach Jogi i Sufî są najwspanialszymi Guru na świecie, albowiem wielka jest ich praca, którą wykonują służąc Bogu. To oni są Całkowicie Spełnieni i jest to pełna, podwójna 10-tka. Jak to dobrze mieć takiego Guru, jak Lalita Mohan.” – Rishi Sat-Chit-Ananda Maharaj – 2005r.

„Swami Lalita Mohan jest inkarnowanym duchowym Mistrzem Mądrości posłanym na Ziemię przez Boga dla wyzwolenia jak największej liczby ludzi z mroków ciemności i materializmu w tym pełnym wojen i niepokojów wieku! Ta wielka dusza jest inkarnacją Mistrza Djhwal Khul!” – Swami Nauri – Indie – Berlin – 1988r.

„Pytacie o Mohana? Kiedy wrócicie do Polski pozdrówcie ode mnie swego Mistrza Lalita Mohana! Jest On dobrym Guru dla wszystkich ludzi!” – Sathya Sai Baba – Puttaparthi – Indie (Do pielgrzymów z Polski – 2001r.)

„Mohan, dziękuję Ci za wspólny czas spędzony w Polsce z twoimi Uczniami. U nas w Ameryce brakuje takich duchowych liderów i mistrzów jak Ty. Musisz do nas koniecznie przyjechać. Mam nadzieję, że pewnego dnia to nastąpi i się spotkamy w USA.” – Diana Holland – (1988r.) – USA

„Jesteś Qutubem (Mistrzem) swojego narodu. Twoja misja jest wielka, masz przed Bogiem wielkie zadanie do spełnienia. Każda dusza odnosi wielki pożytek z obcowania z Tobą. Błogosławię Cię jako adepta Wyższego Zakonu wszystkich Mistrzów, Świętych i Proroków którzy tworzą Duchową Hierarchię i Braterstwo Ludzkości. Niechaj Twoja praca duchowa zawsze wzrasta!” Pir Vilayat Inayat Khan – Szwajcaria, Alpy, Obóz Sufi – 1992r.

Om Namah Śiva’ya! Om Śri Gurave Namah! Om!

Swami Baba Śyam Śivananda z Darjeeling powiedział:

„Człowiek, dopóki podąża za boskim Śri Guru, jest Uczniem Niebios i zawsze podąża drogą duchowego Oświecenia oraz Wybawienia! Człowiek bez oddania dla Guru jest jak dzikie zwierzę!”
„Ludzie rozwijają się duchowo poprzez wierne podążanie za Śri Guru, poprzez Sevę i Bhakti dla Guru, poprzez szczere i wierne Duchowe Oddanie dla Boga i Guru jednocześnie idzie się do Boga!”
„Twój prawdziwy wzrost duchowy jest wprost proporcjonalny do twojej Służby Oddania jaką pełnisz dla Śri Guru i Linii Przekazu jaką jest Jego Sampradaya!”
„Om Namah Śiva’ya! – To najświętsza modlitwa dzięki której Avatarowie – Posłańcy z Niebios tacy jak Rama i Krishna osiągnęli Oświecenie i zostali zabrani do Niebios!”
„Ludzie, którzy nie chcą praktykować mantramów jogi i tantry nie dojrzeli jeszcze do swego człowieczeństwa, tym bardziej trudno jest im pracować nad odsłonięciem esencji boskości!”
„Ludzie, którzy uważają się za uduchowionych lub wiedzących, a nie akceptują Śri Guru są tak ślepi i ciemni, że nie wiedzą o czym mówią. Tacy są jak pijani w barze – bełkocą ale nic nie rozumieją!”
„Śri Guru – Mistrz Linii Przekazu – jest Posłańcem z Niebios danym ludzkości przez Boga!”
„Śri Guru Gita – Święta Księga Przewodnictwa jest najlepszym elemetarzem rozwoju duchowego!” 

Pisma Ezoteryczne Śri Himavanti Sampradaya

Om Śri Gurudevaya Lalitaya Mohanaya Haraye Namah Svaha!

Listy z prośbami o przyjęcie na naukę kierujemy na adres:

Swami
Mohan Ryszard Matuszewski
P.O. Box 247
44-100 Gliwice 1; PL

(Polska, Polen, Poland, Pologne) 

LINKI 

Lalitamohan i Himawanti na blogspocie:

http://lalitamohan-himawanti.blogspot.com/

Antypedofilskie Bractwo Himawanti na blogspocie:

http://antypedofilskie-bractwo-himawanti.blogspot.com/ 

Nauki duchowe o przebudzenie, oświeceniu i iluminatach: 

http://illuminati-oswieceni.blogspot.com/

Esoterismo magio okultismo jogo – esperanto: 

http://esoterismo-magio-okultismo-jogo.blogspot.com/

Om Namah Śiwaya!
Om Namah Shivaya!

KONTAKT DO MOHANDŻI RYSZARDA MATUSZEWSKIEGO:

Mohan Ryszard Matuszewski; P.O. Box 247; 44-100 Gliwice 1; Poland

DOTACJE DLA MOHANDŻI:

Ryszard Matuszewski; BRE Bank – mBank, Poland; Nr konta: PL 48 1140 2004 0000 3102 3623 1989
BIC / Swift: BREXPLPWMBK

Zapraszamy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: